wersja testowa serwisu

Zmiany w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym po rezygnacji Andrzeja Pietruszki. Poznaliśmy nowych członków zarządu

126799052_716969179174577_2612639033419855371_n

W Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono szczegóły dotyczące zmiany na stanowisku prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Z dniem 20 listopada 2020 roku Dyrektorem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego zostaje Artur Gur. Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za finanse Szpitala zostaje dr Marek Wojciechowski. 

- Artur Gur jest menadżerem z ponad dwudziestoletnim stażem pracującym w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach w Polsce, Słowacji i Węgrzech, gdzie pełnił funkcje dyrektorskie i zarządcze. Niejednokrotnie podejmował się trudnych wyzwań i zadań, które kończyły się potwierdzonymi sukcesami. Dynamiczna sytuacja wywołana pandemią SARS-COV-2 zmusza Nas do podejmowania szybkich, acz przemyślanych decyzji. Zarząd powiatu jak i rada nadzorcza spółki są zdeterminowani żeby podjąć wszelkie kroki, które umożliwią nieprzerwaną prace Naszej lecznicy dziś jak i również po epidemii. Jesteśmy przekonani, że Artur jest najlepszą osobą na to stanowisko i poradzi sobie z obecnym wyzwaniem – powiedział Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Na stanowisku prezesa Artur Gur zastąpi Andrzeja Pietruszkę, który odchodzi ze Szpitala ze względów zdrowotnych.

- Jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie Szpitalem postawiłem sobie cztery cele. Nazywam je filarami, na których ma być oparta działalność Szpitala. Są to: dobro pacjenta, bezpieczeństwo i zadowolenie pracownika, poprawa rentowności Szpitala, partnerska współpraca między wszystkimi działami – jednostkami. Cele są ambitne i aby je zrealizować potrzeba wspólnego zaangażowania wszystkich. Wierzę, że uda nam się je wspólnie zrealizować – mówi Artur Gur, Dyrektor Szpitala Samorządowego w Kutnie.

Priorytetem ma być zapewnienie personelowi i pacjentom szpitala szczególnego poziomu wsparcia i bezpieczeństwa, a w zakresie rozwoju Szpitala praca nad tym, by stał się bardziej nowoczesny i przyjazny dla pacjentów.

Marek Wojciechowski jest wykładowcą Uniwersytetu Łódzkiego a jego zainteresowania naukowe dotyczą problematyki funkcjonowania samorządu terytorialnego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w jednostkach samorządu terytorialnego, Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego oraz na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. 

- Obejmując stanowisko członka zarządu, moim priorytetowym celem jest skupienie się na poprawie sytuacji finansowej Spółki. Mając na uwadze powyższe, pierwsze decyzje będą koncentrować się na zabezpieczeniu i pozyskaniu wszelkich dostępnych zasobów niezbędnych do opanowania tak trudnej sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy. Będę dokładał wszelkich starań żeby wykorzystać różne, dostępne narzędzia i metody zarządzania, by nasz Szpital poprawił jakość i dostępność świadczonych usług medycznych dla wspólnoty lokalnej – powiedział Marek Wojciechowski, Członek Zarządu Szpitala Samorządowego w Kutnie.