wersja testowa serwisu

Złodzieje przyłapani na "gorącym uczynku". Kradli alkohol, napoje i wodę toaletową

policja-auto-swiata

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kradzieży alkoholu oraz produktów spożywczych i przemysłowych, do których trzykrotnie doszło w jednym z obiektów handlowych w Wieruszowie. Nieuczciwi klienci, skradli produkty o łącznej wartości kilkudziesięciu złotych.

27 października 2021 roku po godzinie 14:00 wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży alkoholu i produktów spożywczych, do której doszło w jednym z dyskontów mieszczących się przy ulicy Warszawskiej w Wieruszowie. Okazało się że pracownik ochrony sklepu, ujął 17 – letniego mieszkańca Wieruszowa, który skradł alkohol i produkty spożywcze o wartości ponad 40 złotych. Tego samego dnia po godzinie 15:30 funkcjonariusze podjęli interwencję, wobec 14 – letniego mieszkańca Wieruszowa, który w tym samym sklepie został ujęty przez pracowników, na gorącym uczynku kradzieży napojów energetycznych, o wartości ponad 20 złotych. 

Również 27 października br. przed godziną 18:00, kradzieży w przedmiotowym sklepie, dokonał 40 – letni obywatel Gruzji. W tym przypadku łupem nieuczciwego klienta, padła woda toaletowa o wartości ponad 10 złotych. Mężczyzna również został ujęty przez pracownika ochrony obiektu i przekazany policjantom. W tej sytuacji za popełnione kradzieże policjanci ukarali 17 – to i 40 – latka mandatami karnymi, natomiast o losie 14 – letniego sprawcy czynu karalnego, zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich. W tym przypadku, funkcjonariusze po wyjaśnieniu okoliczności kradzieży, przekazali małoletniego pod opiekę matki. Wszystkie skradzione rzeczy, oprócz produktów spożywczych za które 17 – latek musiał zapłacić, powróciły do sprzedaży. Przypominamy że za wykroczenie kradzieży, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, natomiast za przestępstwo kradzieży, grozi już kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wieruszów