[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy Sportowej w gminie Lututów

Untitled

Od ponad dwudziestu lat w grudniowy wieczór spotykają się miłośnicy wiedzy sportowej z terenu gminy Lututów na corocznym turnieju. W roku 2019, 1 grudnia tematyką turnieju było „Sto Lat Polskiego Sportu".

Po zaciętej walce, testach eliminacyjnych i rozgrywkach systemem pucharowym zwycięzcą turnieju został Krzysztof Szymański, a na drugiej pozycji uplasował się Leszek Potomski. Półfinalistami turnieju zostali Jan Nawrocki i Edward Perdek. Na ćwierćfinale turniej zakończyli Włodzimierz Kucharski, Szymon Kasprzak, Sławomir Pawlak i Marek Gwiazdowski.

W kategorii juniorskiej pierwsze miejsce wywalczył Dominik Bartoszek. Puchar oraz nagrody wręczał Wójt Marek Pikuła. Organizatorami turnieju byli Robert Majchrowicz i Mirosław Grela, którzy ułożyli ponad 130 pytań na temat historii Polskiego Sportu. Za rok zapraszamy na Pierwszy turniej o Puchar Burmistrza a tematyką spotkania będzie Historia Olimpiad Letnich i Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.