wersja testowa serwisu

Zawieszono opłaty w skierniewickiej strefie płatnego parkowania

parkomat-0061mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Strefa płatnego parkowania w Skierniewicach z zawieszonymi płatnościami. Taką decyzję podjął dziś Prezydent Miasta Krzysztof Jażdżyk. To kolejny element złożonych działań, związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podjęta decyzja o zawieszeniu pobierania płatności za parkowanie w Skierniewicach weszła w życie z chwilą podjęcia. Za jej wdrożenie odpowiada m.in. lokalna Straż Miejska, która zajmuje się sprawdzaniem poprawności uiszczania parkingowych opłat. Jak tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice, to kolejny mały krok wspólnej walki z koronawirusem.

– Nasza strefa płatnego parkowania nie obejmuje co prawda dużego obszaru miasta. Jeżeli jednak w ten sposób możemy ułatwić odizolowane, bezpieczniejsze przemieszczanie się autem po Skierniewicach, warto to zrobić. Moja decyzja obowiązuje od 25 marca do odwołania. Oczywiście cały czas podkreślam, że należy w tym czasie pozostawać w domach. Decyzje centralne jasno określają kiedy możemy się przemieszczać poza miejsce naszego zamieszkania. Musimy odpowiedzialnie pilnować tych wytycznych – podkreśla Krzysztof Jażdżyk.

Przypomnijmy, że strefą płatnego parkowania w Skierniewicach objęty jest główny rynek, ul. Żwirki (do skrzyżowania z ul. Jagiellońską) oraz ul. Senatorska (do skrzyżowania z ul. Kościelną).

źródło: UM Skierniewice