wersja testowa serwisu

Za nami Finał Pucharu Polski MTB XCO 2019

Za nami Finał Pucharu Polski MTB XCO 2019

Finał Pucharu Polski odbył się w Boguszowie Gorce k. Wałbrzycha. Trasa znana każdemu zawodnikowi xco i chyba przez każdego lubiana.

Wymagająca technicznie i fizycznie, z dużą ilością korzeni, podjazdów, ciekawych zjazdów i dająca ostro w kość ze swoim gardenem. Jak na finał przystało oprawa zacna, pogoda dopisuje i na starcie WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW staje niemal ze wszystkimi młodzieżowcami.

Zaczynając od najmłodszych, w kat. żak 13 pozycję zajmuje Szymon Gaj.
W kat. młodzik Michał Froń kończy na 31 miejscu, a Dawid Łysek po defekcie na trasie nie kończy wyścigu.
W kat. junior młodszy Michał Malarz zajmuje 15 miejsce.
W kat. junior Piotrek Pytel wiedząc, że walczy o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, staje na wysokości zadania i po dobrym ściganiu wjeżdża na metę na 5 miejscu. Konrad po wcześniejszych problemach zdrowotnych schodzi na drugim okrążeniu.
Kat. juniorka i Patrycja Zawierta , po defekcie związanym z napędem dobiega do mety z bardzo dobrym 3 miejscem, zaś Magda Zawierta na metę wjeżdża na 5 miejscu.

Klasyfikacja generalna 2019:

Kat. junior:

  • Piotr Pytel - 5 miejsce
  • Konrad Bryłka - 21 miejsce


Kat. juniorka:

  • Patrycja Zawierta - 4 miejsce
  • Magda Zawierta - 5 miejsce


Kat. junior młodszy:

  • Michał Malarz - 38 miejsce


W kategorii drużynowej Pucharu Polski jesteśmy 7 klubem - to duży sukces naszej młodzieży. Dziękujemy wszystkim za doping, a zawodnikom za bardzo dobre wyniki. Ogromne brawa i gratulacje należą się trenerowi młodzieży - Tomkowi Zawiercie.

Specjalne podziękowania naszym sponsorom, to dzięki nim młodzież w naszym klubie może spokojnie realizować się w tym, co kochają i zajmować się tylko trenowaniem. Wyjazd współfinansowany przez Gminę Wieruszów w ramach projektu „Przez trening do wyznaczonego celu".