wersja testowa serwisu

Wypadkowy weekend na terenie powiatu. Samochody rozbite, kilka osób rannych. W akcji służby ratunkowe

265-103610

Tylko w miniony weekend wieruszowscy policjanci odnotowali aż pięć zdarzeń drogowym na drogach powiatu wieruszowskiego. Przyczynami tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło 16 listopada 2019 roku około godziny 19:10 w miejscowości Klatka, w gminie Wieruszów. Wówczas 21 – letnia kierująca Volkswagenem Passatem nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i „dachując" wjechała do przydrożnego rowu. Jak się okazało, kierująca była trzeźwa i została ukarana przez policjantów mandatem karnym.

17 listopada 2019 roku o godzinie 8:15 w Wieruszowie na skrzyżowaniu ulic Warszawska – Kopernika, kierujący fordem mondeo, 24 – letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na tym skrzyżowaniu i zderzył się z prawidłowo jadącym Oplem Vivaro, którym kierował 47 – letni wieruszowianin. W tym przypadku kierowcy również okazali się trzeźwi , natomiast sprawca tej kolizji został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Również 17 listopada 2019 roku przed godziną 17:00 na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Ryś w gminie Sokolniki doszło do wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń, kierujący Volkswagenem Polo, 18 – letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu audi, którym kierował 34 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku dwie pasażerki audi oraz jedna pasażerka vw zostały przetransportowane do szpitala. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w wypadku. Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Także 17 listopada 2019 roku po godzinie 17- tej na drodze relacji Galewice – Ostrówek doszło do kolizji drogowej. W tym przypadku policjanci ustalili, że kierujący renault master, 48 – latek w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania zderzył się z pojazdem Hyundai Tucson, którym kierował 33 – letni mężczyzna. Jak się okazało 33 – latek był trzeźwy, natomiast 48 – latek po podjętej próbie ucieczki z miejsca tego zdarzenia został zatrzymany przez policjantów. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kierowca mastera miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Ponadto mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Do kolejnej kolizji drogowej doszło również 17 listopada br. około godziny 19:00 na 121 km drogi ekspresowej S 8 w Kopaninach, w kierunku Wrocławia. Policjanci ustalili, że w wyniku uszkodzenia opony samochodu ciężarowego volvo, którym kierował 60 – letni mężczyzna doszło do kolizji z siedmioma pojazdami. Samochody te kolejno najeżdżały na znajdującą się na pasie drogowym uszkodzoną oponę. Żadna z osób podróżujących tymi pojazdami nie została poszkodowana. Wszyscy kierujący byli trzeźwi, natomiast ruch pojazdów na S 8 w chwili i po zdarzeniu około jedną godzinę odbywał się jednym pasem.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

info. KPP Wieruszów