wersja testowa serwisu

Wypadek w Walichnowach, zderzyły się dwa auta. Policja apeluje do kierowców

265-122731
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg krajowej i wojewódzkiej w Walichnowach, w powiecie wieruszowskim. 

Do tego wypadku drogowego doszło 9 listopada 2020 roku po godzinie 16:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 i drogi wojewódzkiej 482 w Walichnowach. Według wstępnych ustaleń, kierujący Toyotą Corolla, 51 – letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – wojewódzkiej 482, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącą drogą krajową 74 w kierunku Wieruszowa Toyotą Yaris. Tym pojazdem kierował 47 – letni mężczyzna, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W wyniku wypadku uszkodzone zostały również samochody uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierowcy obu pojazdów w chwili wypadku byli trzeźwi. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Pod nadzorem prokuratora, wieruszowscy Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

- Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz ustępowaniu pierwszeństwa przejazdu, ponieważ są najczęstsze przyczyny z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych - mówi asp. sztab. Damian Pawlak.

fot. KPP w Wieruszowie