wersja testowa serwisu

Wypadek na Wrocławskiej w Wieruszowie. Auto potrąciło rowerzystę

ZRM-policjanci

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieruszowie z udziałem rowerzysty. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 27 lipca 2020 roku o godzinie 19:30 na ulicy Wrocławskiej w Wieruszowie. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Skodą Fabia, 28 – letnia mieszkanka powiatu kępińskiego, podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Wrocławską 45 – letniemu rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia skody z jednośladem.

- W wyniku wypadku, rowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Uszkodzeniu uległy również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierowcy obu pojazdów w chwili wypadku byli trzeźwi. Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Damian Pawlak.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi.