wersja testowa serwisu

Wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Wrocławskiej. Samochód potrącił kobietę z wózkiem

265-137940
fot. KPP Wieruszów

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielny wieczór w Wieruszowie. Na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dziecka i jego opiekunki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 24 października 2021 roku po godzinie 18:00, na ulicy Wrocławskiej w Wieruszowie. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astra, 23 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, jadąc w kierunku ulicy Rynek, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny, na przejściu dla pieszych potrącił wózek w którym przebywało 2 – letnie dziecko i jego 48 – letnią opiekunkę. W wyniku wypadku ranni zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący astrą oraz opiekunka dziecka w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali 23 – lakowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego opla. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze po raz kolejny apelujemy do kierowców, o zachowywanie ostrożności na drogach, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o poruszaniu się w odblaskach, które znacznie poprawiają widoczność niechronionych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Wieruszów