wersja testowa serwisu

Wypadek na drodze S8 w powiecie wieruszowskim. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe

265-137805
fot. KPP Wieruszów

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej dwóch zespołów pojazdów, do której doszło na drodze ekspresowej S 8 w miejscowości Gumnisko, w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej kolizji drogowej doszło 21 października 2021 roku po godzinie 14:00, na 124 km drogi ekspresowej S 8 w Gumnisku w kierunku Warszawy. Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierujący ciężarowym volvo wraz z naczepą, 36 – letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i uderzył w naczepę poprzedzającego go ciężarowego mana, którym kierował 40 – letni mieszkaniec powiatu poddębickiego. W wyniku tej kolizji znacznie uszkodzony został ciągnik siodłowy volvo oraz naczepa mana. 

Kierowcy obu zespołów pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji kierowca volvo, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Z uwagi na usuwanie skutków zdarzenia, trasa S 8 od węzła w Wieruszowie do węzła Wieluń, przez ponad dwie godziny była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżnych na wyznaczony objazd przez drogę wojewódzką 482.

Źródło: KPP Wieruszów