wersja testowa serwisu

Wypadek drogowy na „starej ósemce” w Nowym Ochędzynie. Trzy osoby trafiły do szpitala

265-123430
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Nowym Ochędzynie w gminie Sokolniki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 1 grudnia o godzinie 19:00 na drodze wojewódzkiej 482 w Nowym Ochędzynie w gminie Sokolniki. Według wstępnych ustaleń, kierujący BMW, 19–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachując uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji.

- W wyniku wypadku, 19–latek oraz dwie pasażerki auta w wieku 19 i 21 lat z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu ogrodzenie posesji oraz butla z gazem zasilającym tę posesję - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Kierujący BMW w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.