wersja testowa serwisu

Wyjątkowy mural na 140-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach

119595689_3247599658621313_6924776532983145313_o
fot. OSP SKierniewice

W minionym tygodniu na budynku strażnicy OSP Skierniewice przy placu Św. Floriana powstał wyjątkowy mural, który ma uczcić 140. rocznicę powstania jednostki.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju uroczyste obchody z okazji 140-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach zostały odwołane. Druhowie postanowili w inny sposób uczcić jubileusz. Na budynku strażnicy powstał wyjątkowy mural.

Na graficie znajdziemy m.in duży napis OSP SK-CE, strażaka w akcji, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, w tle ratusz, kościół św. Jakuba, strażaka, ogień. Nie zabrakło również naszego starego poczciwego Jelcza, a także elementu patriotycznego, czyli powiewającej biało-czerwonej flagi Polski.

- Projekt i wykonanie muralu to praca skierniewiczanina Łukasza Wieteski, któremu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie przy realizacji tego projektu. Jak sam autor powiedział, zrobił to „w podziękowaniu za pracę strażaków". Panie Łukaszu, czapki z głów - mówią przedstawiciele OSP Skierniewice. - Cieszymy się, że mural wzbudza zainteresowanie przechodniów i podczas jego tworzenia usłyszeliśmy wiele miłych słów od mieszkańców, a nawet sugestie, żeby zrobić kontynuacji tego projektu na bocznej ścianie. Mamy taką wizję, że w przyszłości być może mural się powiększy, bo jest jeszcze wolna ściana.

fot. OSP Skierniewice