wersja testowa serwisu

Wybili szyby w drzwiach i gablocie kościoła. Młodzi mężczyźni zostali już zatrzymani

259-128806

Sieradzcy policjanci zatrzymali wandali, którzy wybili szyby w drzwiach i gablocie kościoła na Osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj sieradzanie w wieku 18 i 20 lat. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

11 kwietnia 2021 roku po godz. 7.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyb w drzwiach kościoła na Osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo - śledcza oraz technik kryminalistyki. Okazało się, że w trzech skrzydłach drzwi stłuczonych zostało 14 szyb. Dodatkowa sprawca wybił szybę w gablocie informacyjnej. Łączna wartość uszkodzeń oszacowana została na około 700 złotych. Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady związane z dewastacją. 

Wkrótce sieradzcy kryminalni wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 18 i 20 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. 16 kwietnia 2021 roku w godzinach południowych, pod ustalonymi wcześniej adresami policjanci zastali typowanych mężczyzn. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że byli to sprawcy wybicia szyb. Zostali oni zatrzymani i przewiezieni do komendy. Usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznali się, że uderzając pięściami, wybili szyby w kościelnych drzwiach i gablocie. Potwierdziły to również posiadane przez nich skaleczenia na dłoniach. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Mężczyźni nie byli notowani przez policję. Za dokonane przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sieradz