Wręczenie stypendiów edukacyjnych w gminie Sokolniki

Zrzut-ekranu-2023-10-20-o-12.45.13
fot. Gmina Sokolniki

18 października 2023 r. w gminie Sokolniki odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów edukacyjnych za wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023.

Przedstawiamy Państwu tegorocznych stypendystów.

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach:

- Liliana Kacyna
- Maciej Depta
- Pola Puchała
- Marta Szkudlarek

Uczniowie z Zespołu Szkół w Pichlicach:

- Wiktor Zawierta
- Szymon Reus
- Kacper Galiński

Uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Ochędzynie:

- Natalia Biskupska
- Zuzanna Krawczyk

Uczniowie z Zespołu Szkół w Walichnowach:

- Kamila Buchajczyk
- Malwina Białek
- Aleksandra Kowalewska

Podczas uroczystości wręczenia stypendiów edukacyjnych przekazano serdeczne gratulacje i podziękowania na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach - Anny Chojnackiej, która w tym roku obchodziła jubileusz 35-lecia pracy zawodowej.


Skierowano także słowa uznania w stronę uczniów oraz rodziców przybyłych na uroczystość: „Drodzy uczniowie - Wasza praca i podejmowane działania służące zgłębianiu wiedzy oraz rozwijanie swoich zdolności i zainteresowań zaowocowały wybitnymi osiągnięciami w nauce. Życzymy, aby dotychczasowe sukcesy były niewyczerpanym źródłem twórczych poszukiwań, aby inspirowały do nowych pomysłów, aby otwierały drogę do realizacji ambitnych planów i zamierzeń. Drodzy Rodzice - sukcesy Państwa dzieci są powodem do dumy nie tylko dla nauczycieli, wychowawców, ale także dla całej społeczności gminy Sokolniki. To Wy wspieracie swoje pociechy w najtrudniejszych chwilach, które również się zdarzają."

Na ręce Dyrektorów Szkół, Wójt Gminy Sokolniki – Sylwester Skrzypek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Sokolniki – Rafałem Prukopem, wręczyli nagrody za rzetelne i sumienne wypełnianie obowiązków na stanowisku dyrektora placówki.

Podczas uroczystości wręczono również nagrodę Wójta Gminy Sokolniki dla Pani Beaty Garczarek - nauczyciela Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach, która przez ponad 20 lat pracowała na rzecz Uczniowskiego Klubu Sportowego "GROM" w Sokolnikach - „Przez ponad 20 lat organizowała Pani treningi w dni wolne od zajęć lekcyjnych oraz wyjazdy na zawody. Zawodnicy klubu odnosili sukcesy na zawodach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym na Mistrzostwach Europy i Świata."

Źródło: Gmina Sokolniki