wersja testowa serwisu

Wpadł z marihuaną podczas kontroli drogowej. Był też w posiadaniu amunicji bez zezwolenia!

policja-kajdanki

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód smart. 35-letni kierujący autem nie miał prawa jazdy i posiadał przy sobie marihuanę. Okazało się, że w domu posiadał amunicję bez stosownego zezwolenia.

W czwartek, 25 listopada 2021 roku po godzinie 10.00 zduńskowolscy funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę drogową. Zatrzymali smarta, którym kierował 35-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola. Mężczyzna był bardzo pobudzony, trzęsły mu się ręce, a źrenice oczu miał powiększone i przekrwione. Policjanci zaczęli podejrzewać, że był pod wpływem narkotyków. Okazało się, że 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Posiadał za to marihuanę, więc został zatrzymany. Policjanci pojechali do jego domu, aby sprawdzić, czy nie ma tam zabronionych substancji. Podczas przeszukania znaleźli amunicję, na którą 35-latek nie miał zezwolenia.

Od mężczyzny pobrano krew na zawartość środków odurzających. W przypadku pozytywnego wyniku, mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Zabezpieczona amunicja zostanie przebadana przez biegłego z zakresu broni i balistyki. Opinia ta wpłynie na dalszy etap postępowania. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, 35-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i za to grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Został ukarany także za kierowanie samochodem bez uprawnień. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KPP Zduńska Wola