wersja testowa serwisu

Władze województwa łódzkiego wspierają rozwój gospodarki turystycznej. Na ten cel przeznaczono ponad 36 mln złotych

419cb52169af4faf3cad415e69fa5096_XL

Województwo łódzkie staje się coraz bardziej atrakcyjne turystycznie, a jego mieszkańcy znajdą więcej miejsc do wypoczynku właśnie tutaj. Zarząd Województwa Łódzkiego dwukrotnie zwiększył pulę pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie inwestycji w obiekty rekreacyjne, dzięki czemu miejsce do wypoczynku zyskają mieszkańcy Radomska i okolic, zwiększy swoją ofertę Uniejów, zyskają kompleksy rekreacyjne koło Bełchatowa i Koluszek.

Konkurs na "Rozwój gospodarki turystycznej" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Wpłynęło ponad 40 wniosków o dofinansowanie, z czego połowa została bardzo dobrze oceniona przez ekspertów. W tej sytuacji Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował się dwukrotnie zwiększyć planowaną wstępnie pulę pieniędzy unijnych przeznaczonych na dotacje, żeby wesprzeć jak najwięcej ciekawych zadań. Do dofinansowania wyłonionych zostało osiem projektów przygotowanych przez samorządy i przedsiębiorców, a które będą służyć wszystkim mieszkańcom do wypoczynku w Łódzkiem. W sumie otrzymają na realizację inwestycji 36,6 mln zł wsparcia.

Strefa Aktywności Ruchowej, Zdrowotnej i Witalnej to tylko część dodatkowych atrakcji na basenach termalnych w Uniejowie. Zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu trzech projektów, które wpłyną na potencjał turystyczny miasta.

Boiska, skate park, pole do gry w mini-golfa, a także fontanny multimedialne i szklana kładka pozwolą na znakomity wypoczynek dla całych rodzin na "Gliniankach" w Radomsku.

Park Wodny w Lisowicach koło Koluszek będzie kusił turystów dodatkowymi atrakcjami. Powstaną tutaj m.in. park linowy czy tor dla amatorów ślizgania się po wodzie na wakeboardzie. Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął właśnie konkurs na Rozwój gospodarki turystycznej, a Koluszki na rozbudowę kompleksu w Lisowicach otrzymały ponad 6 mln zł.

Dofinansowanie udzielone przez Zarząd Województwa Łódzkiego pozwoli też na rozbudowę kompleksu turystycznego nad zalewem Patyki koło Bełchatowa. Nowe domki letniskowe z zapleczem rekreacyjno-turystycznym staną nad Jeziorskiem.

Kto i ile dofinansowania otrzyma:
- spółka „Termy Uniejów" - 7 mln 216 tys. zł na rozbudowę basenów termalnych;
- spółka Turystyka Patyki - 2,7 mln zł na budowę kompleksu turystycznego Patyki;
- Gmina Koluszki - 6,4 mln tys. zł na rozwój gospodarki turystycznej w Lisowicach;
- Miasto Radomsko - 7,5 mln zł na stworzenie przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej "Glinianki";
- spółka Sieradzkie Kruszywa Mineralne - 4,1 mln zł na budowę 10 domków letniskowych z zapleczem rekreacyjno-turystycznym w Ostrowie Warckim;
- spółka „Kłos" Akademia Rekreacji, Edukacji i Sportu - 1,3 mln zł na budowę krytej ujeżdżalni, edukacyjnej ścieżki zdrowia, siłowni zewnętrznej.
- przedsiębiorstwo handlowo-usługowe "MACIEJ" - 4 mln zł na budowę obiektu wypoczynkowo–rekreacyjnego w Uniejowie o innowacyjnych funkcjach turystycznych opartych na wykorzystaniu produktów pszczelich;
- Gmina Uniejów - 3,3 mln zł na utworzenie interaktywnego punktu turystyki geotermalnej.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi