wersja testowa serwisu

Wieruszowska policja apeluje: Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas odwiedzania grobów bliskich

policja

Już wkrótce 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych. To czas, w którym należy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach oraz w rejonach cmentarzy, a w związku z tym wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego oraz zachowaniu ostrożności, aby nie stać się ofiarą kradzieży.

Jak co roku w tym okresie policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego, szczególnie w rejonach cmentarzy. Działania potrwają od 29 października do 2 listopada 2021 roku. W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. W związku z powyższym policjanci przede wszystkim będą kierowali ruchem drogowym, wskazywali na pobliskie parkingi oraz ułatwiali bezpieczny powrót do domu. Działania funkcjonariuszy skupią się również na kontrolowaniu prędkości pojazdów, badaniu stanu trzeźwości kierujących, ilości i sposobu przewożonych pasażerów, zwłaszcza dzieci oraz na ochronie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują, pozostawiajmy samochody w miejscach, gdzie nie zabraniają tego przepisy, nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym, Zwracajmy szczególną uwagę na pieszych, zadbajmy o własną widoczność i pomagajmy sobie wzajemnie.

Przypominamy również o ograniczeniach związanych z zakazem ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, w terminach : 29 października 2021 roku w godz. 18:00 – 22:00, 30 – 31 października 2021 roku w godz. 8:00 – 22:00 oraz 1 listopada 2021 roku w godz. 8:00 – 22:00

Aby nie stać się ofiarą kradzieży, na cmentarz zabierzmy tylko niezbędne rzeczy. Przedmioty wartościowe pozostawmy w domu. W środkach komunikacji publicznej również zachowajmy szczególną ostrożność, wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze i dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp. Jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić, czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu. Nie pozostawiajmy ich także na ławkach, pomnikach czy innych miejscach, kluczy od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, nie chwalmy się tym i pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu domu lub mieszkania. Możemy tez poprosić zaufanego sąsiada, aby zwrócił uwagę na naszą posesję.

Pamiętajmy!

Nadal mamy stan epidemii, w dalszym ciągu powinniśmy utrzymywać dystans społeczny, często myć i dezynfekować ręce i nosić maseczki, szczególnie w miejscach skupisk ludzkich i środkach komunikacji publicznej.

Źródło: KPP Wieruszów