Wieruszowska Husaria szkoli się i startuje

KADRA-MARTA

Klub Sportowy Husaria Wieruszów relacjonuje udział swoich zawodników i trenerów w szkoleniach, konsultacjach oraz walkach w ramach ligi kickbokserskiej.

20 lutego 2021 r. w Gliwicach odbyło się szkolenie z zakresu boksu oraz kickboxing prowadzone przez Tomasza Sararę (wielokrotny Mistrz Polski K 1, Wicemistrz Europy K1, Mistrz Świata K1, Pas Zawodowej Federacji DSF K1, zwycięzca zawodowego turnieju w boksie Bigger's Better 22). Udział w szkoleniu wziął zawodnik i trener naszego klubu Marcin Bartnik.

21 lutego w Warszawie odbyła się 56. edycja kickbokserskiej ligi „Warszawska Granda na Pięści i Giry". Ze względu na dużą ilość (250 startujących) edycja ta odbyła się na dwóch ringach. KS Husaria wystawiła czterech zawodników: Karolina Nowak (senior), Wojciech Nowakowski (senior), Dawid Kasprzak (senior), Anton Schevchenko (junior). Swoje walki wygrali: Anton w drugiej rundzie przez RSC, natomiast jednogłośną decyzją sędziów wygrał swoją pierwszą walkę Dawid Kasprzak. Karolina i Wojtek swoje pierwsze walki przegrali. W narożniku naszych zawodników stanęli trenerzy: Wojciech Pisula i Szymon Szlak.

6 marca w Warszawie odbyły się konsultacje Kadry Narodowej juniorów młodszych i starszych K1/low kick Polskiego Związku Kickboxingu. Z ramienia KS Husaria udział wzięła nasza kadrowiczka i Mistrzyni Polski – Marta Gabas.

Zrealizowana w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto i Gminę Wieruszów „Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim."

Info i foto.: KS Husaria Wieruszów