wersja testowa serwisu

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie obywatela Gruzji

265-128169

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie obywatela Gruzji. Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 28 marca 2021 roku około godziny 14:00 w Wieruszowie na ulicy Fabrycznej. Jak wstępnie ustalili policjanci, pomiędzy trzema mężczyznami doszło do kłótni, która przerodziła się w bijatykę. W następstwie tego incydentu 27-letni obywatel Gruzji z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Dwaj kolejni uczestnicy tej awantury uciekli piechotą z miejsca zdarzenia. Sprawna interwencja policjantów pozwoliła na szybkie namierzenie agresorów. Już po kilkunastu minutach, nieopodal miejsca zdarzenia, w rejonie pobliskiego osiedla, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 29 i 30 lat podejrzewanych o pobicie obcokrajowca.

Mężczyźni w chwili zatrzymania byli pijani. W ich organizmach stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci ustalają, czy zatrzymani mieli wcześniejsze konflikty z prawem. 29 marca obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny. Policjanci szczegółowo analizują zebrane dowody i wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz motywy działania jego uczestników. Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Źródło: KPP Wieruszów