Najważniejsze wideo w ewe24

Wieruszowscy policjanci przeprowadzili z seniorami debatę o bezpieczeństwie

265-170025
fot. KPP Wieruszów

Metody oszustw oraz niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać każdego seniora w życiu i metody chronienia się przed nimi. Były to tematy debaty społecznej która odbyła się w Wieruszowie w Klubie Seniora. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe.

16 maja 2023 roku w Klubie Seniora w Wieruszowie odbyła się debata społeczna „Świadomy Senior- Bezpieczny Senior", która została zorganizowana przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. W spotkaniu wzięli udział I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie mł. insp. Adam Stochniałek, policjanci z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej asp. Anna Stępień i asp. Piotr Siemicki oraz dzielnicowy asp. Robert Olek. Spotkanie odbyło się budynku Klubu Seniora dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Kaźmierczak . Debatę rozpoczął I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie mł. Insp. Adam Stochniałek, który zwrócił uwagę seniorów na rozmaite oszustwa, których ofiarą może paść każdy z nich. Nie zabrakło instrukcji, jak zdemaskować oszusta, oraz jak zachować się w przypadku trudnej sytuacji. 

Mundurowy, opisując różne formy przestępstw, zwrócili uwagę na tzw. oszustwo metodą "na wnuczka", czy „na policjanta". Podczas debaty policjanci m.in. wyjaśnili zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". W trakcie debaty, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem , seniorzy dowiedzieli się o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać. Jeden z bloków skupiał się również na bezpieczeństwie na drogach, jak ważne są elementy odblaskowe, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej. Tym samym każdy z uczestników otrzymał odblaskową opaskę dzięki której będzie bardziej widoczny. Wiele pytań, zaangażowanie uczestników oraz ich ilość, pokazuje jak ważne są tego typu debaty i spotkania. Profilaktyka społeczna w zakresie bezpieczeństwa seniorów to temat do którego będziemy wracać.

Źródło: KPP Wieruszów