Wieruszowscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach

265-195642
fot. KPP Wieruszów

Od środy 29 maja do 3 czerwca br. policjanci prowadzili wzmożone działania w związku z długi weekendem. W tym czasie funkcjonariusze prowadzili pościg za kierującym, który spowodował kolizję z policyjnym radiowozem, a w jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Doszło także, do siedmiu niegroźnych kolizji drogowych, w których nikt nie ucierpiał. Policjanci w trakcie prowadzonych działań odzyskali utraconego Forda Transita.

Od środy do poniedziałku na drogach naszego powiatu można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

30 maja po godzinie 17:00 na drodze wojewódzkiej 482 w Lututowie na skrzyżowaniu z ulica Wieruszowską doszło do dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci 22-letni mieszkaniec powiatu Wieluńskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej pojazdem marki Mercedes doprowadził do zderzenia z osobowym mercedesem, do którego była zaczepiona przyczepa kempingowa. Pojazdem tym kierował 53-letni mieszkaniec Nysy. W Wyniku kolizji nikt nie doznał obrażeń ciała, uczestnicy byli trzeźwi, a sprawca został ukarany mandatem karnym.

Następnego dnia 1 czerwca w Wieruszowie na ulicy Fabrycznej 25-letni kierujący osobowym fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 59-latkowi poruszającemu się oplem. W tej kolizji sprawca oprócz wysokiego mandatu stracił swoje uprawnienia w związku z przekroczeniem limitu 24 punktów karnych.


Tego samego dnia po godzinie 21:00 policjanci na ulicy Kuźnickiej w Wieruszowie zauważyli dostawczego Forda Transita, którego kierujący zaparkował pojazd na chodniku w ten sposób, że nie pozostawił dla pieszych odpowiedniej szerokości. 50-letni mieszkaniec Łodzi tłumaczył policjantom, że zatrzymał pojazd w tm miejscu ponieważ rozwiesza banery reklamowe. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że dostawczak został utracony w wyniku przywłaszczenia. Mężczyzna potwierdził mundurowym, że zalega z płatnościami leasingu i nie oddał pojazdu z tego tytułu. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, teraz 50-latek za swoje zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie.

2 czerwca tuz przed godziną 23:00 wieruszowscy policjanci patrolując ulicę Kuźnicką zauważyli jak kierujący Toyotą Avensis zjeżdża na ich pas ruchu. Pomimo podjętego manewru obronnego przez funkcjonariusza policyjnego radiowozu doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący osobówką zaczął uciekać, a funkcjonariusze podjęli za nim pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna kontynuował jazdę drogą 450 zjeżdżając z niej w dukt leśny, gdzie został zatrzymany. Mundurowi szybko obezwładnili mężczyznę, od którego wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 36-letniego mieszkańca Wieruszowa ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia i noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej. Oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Wieruszów