wersja testowa serwisu

Wieruszowscy policjanci podsumowali akcję „Znicz 2021”

policja---cmentarz
fot. ilustracyjne

2 listopada 2021 roku zakończyły się ogólnopolskie działania Policji w ramach akcji „Znicz 2021". W powiecie wieruszowskim był to czas spokojny i bezpieczny w którym nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Tegoroczne działania w ramach akcji „Znicz" prowadzone były od 29 października do 2 listopada. W tych dniach policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierujących. W powiecie wieruszowskim patrole policjantów czuwały nad bezpieczeństwem zarówno w pobliżu cmentarzy jak i na drogach dojazdowych. Działania wieruszowskich funkcjonariuszy skoncentrowane były również na monitorowaniu i kontrolowaniu przemieszczających się pojazdów, prędkości z jaką się poruszały, badaniu stanu trzeźwości kierujących oraz kontroli ilości i sposobu przewożonych pasażerów. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem pieszych.

W powiecie wieruszowskim był to czas spokojny i bezpieczny. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a jedynie 10 niegroźnych kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierujących pod działaniem alkoholu, nałożyli 35 mandatów karnych oraz zatrzymali dwóch kierujących nie posiadających uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali również pięć dowodów rejestracyjnych za niesprawności techniczne pojazdów oraz trzy dokumenty prawa jazdy.

W ciągu pięciu dni działań 29 października - 2 listopada 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 32 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 2 osoby a 36 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 93 nietrzeźwych kierujących.

Wyjątkowo w roku 2020 z powodu pandemii cmentarze w Polsce były zamknięte i policja nie prowadziła tych działań. W roku 2019 w ramach trwającej 5 dni akcji "Znicz" policjanci odnotowali w województwie łódzkim 23 wypadku drogowe, w których zginęła 1 osoba, a 40 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 82 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie działań policjanci kontrolowali także przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Sprawdzali, czy wszyscy stosowali się do zasad bezpieczeństwa, aby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Niestety w ciągu 5 dni na terenie województwa łódzkiego musieli interweniować ponad 2.200 razy wobec osób nieprzestrzegających obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci pouczyli 1731 osób, ukarali mandatami 495 osób i skierowali 42 wnioski o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Wieruszów