wersja testowa serwisu

Wieruszowscy policjanci apelują: Uważajmy na zwierzynę leśną na drogach

pexels-photo-9215684

Wieruszowscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności szczególnie na drogach prowadzących przez kompleksy leśne, łąki i pola uprawne. W takich miejscach często przemieszczają się dzikie zwierzęta.

Najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt dochodzi wiosną i jesienią. To właśnie w tych okresach zwierzęta migrują na znaczne odległości, zbliżając się do dróg którymi podróżujemy. Dlatego warto pamiętać o zachowaniu ostrożności, szczególnie na drogach prowadzących przez lasy, łąki i pola uprawne. Nie bagatelizujmy znaków ostrzegawczych przed dzikimi zwierzętami, Jadąc przez lasy i szlaki wędrowne zwierząt, musimy być przygotowani na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia na jezdnię. Dużą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie, często w poszukiwaniu pożywienia. Również nocą, leśne zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów.

Wieruszowscy policjanci apelują, aby nie lekceważyć znaku ostrzegawczego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta". Również w takich miejscach przestrzegajmy ograniczeń prędkości i obserwujmy otoczenie drogi. Pamiętajmy, że zderzenie pojazdu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może być groźne w skutkach, a nawet skończyć się tragicznie zarówno dla tego zwierzęcia jaki i dla podróżujących pojazdem. Zwolnijmy, jeśli warunki panujące na drodze nie pozwalają bezpiecznie jechać z dozwoloną prędkością.

Źródło: KPP Wieruszów