wersja testowa serwisu

Wieruszów: Samorządowcy i mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie i porządku

265-137748
fot. KPP w Wieruszowie

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wieruszowie odbyło się spotkanie wieruszowskich policjantów z włodarzami miasta i gminy Wieruszów, sołtysami oraz przedstawicielami instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Zaproszonych gości przywitał Burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył oraz Wiceburmistrz Marta Siubijak. W spotkaniu z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie uczestniczyli Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Paweł Moska, Kierownik Dzielnicowych asp. Tomasz Rosiński oraz starszy dzielnicowy asp. sztab. Robert Olek. W spotkaniu uczestniczyli również sołtysi z gminy Wieruszów, przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wieruszowie, Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz bryg. Dariusz Górecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie.

Podczas spotkania policjanci omówili stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta i gminy Wieruszów w 2021 roku. Podsumowali efekty wzajemnej współpracy oraz działania dzielnicowych. Omówiono także tematykę przemocy w rodzinach i zasady postępowania w sytuacjach konfliktowych. Mundurowi przypomnieli sołtysom swoje dane kontaktowe oraz zachęcili do dalszej współpracy w celu zapobiegania i eliminacji wszelkich zagrożeń. Policjanci przypomnieli również o funkcjonowaniu programu „Dzielnicowy Bliżej Nas„, aplikacji Moja Komenda, oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawiciele poszczególnych instytucji również omówili efekty swoich działań w poszczególnych obszarach. Spotkanie zakończyło się wspólnym wnioskiem o kontynuowaniu wzajemnej dobrej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

źródło: KPP w Wieruszowie