wersja testowa serwisu

Wieluńscy policjanci spotkali się z maturzystami Zespołu Szkół nr 2

264-139699

Policjanci z wieluńskiej komendy spotkali się z maturzystami z Zespołu Szkół Nr 2 w Wieluniu, aby porozmawiać o perspektywach, jakie daje służba w Policji.

29 listopada 2021 roku wieluńscy mundurowi wśród maturzystów Zespołu Szkół Nr 2 prowadzili akcję zachęcającą młodzież do wstępowania w policyjne szeregi. Dzielnicowy przedstawił młodym ludziom, jak wygląda jego praca na co dzień. Podczas spotkania zaakcentował, że decydując się na służbę w tej formacji ważna jest chęć niesienia pomocy innych ludziom oraz empatia. Wskazał, że często jest to wymagająca służba, ale przynosząca wiele satysfakcji. Z kolei policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w wieluńskiej komendzie opowiedziała w przystępny sposób o wymogach formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym. Szczegółowo przedstawiono procedurę kwalifikacyjną oraz jak wyglądają jej poszczególne etapy. Każdy mógł się dowiedzieć jakie dokumenty musi złożyć kandydat na przyszłego policjanta oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej. Przedstawiciele wieluńskiej komendy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, które w dużej mierze dotyczyły zadań jakie stawiane są przed policjantami pracującymi w różnych komórkach.

Przypominamy, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu prowadzi akcję „DOBOROWY CZWARTEK". Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek tj. 2 grudnia 2021 roku w godzinach 14:00 – 16:00 do wieluńskiej komendy. Osoby, które przyjdą do naszej jednostki w tym dniu będą mogły uzyskać szczegółowe informacje związane z procedurą kwalifikacyjną. Każdy zainteresowany służbą w Policji będzie miał możliwość złożenia dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia rekrutacji i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu 47 845 52 16. Pamiętajmy o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych służbą w Policji informujemy, iż dokumenty potrzebne do rozpoczęcia procedury kwalifikacyjnej można składać codziennie od poniedziałku do piątku w Zespole ds. Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, 98-300 Wieluń ul. Warszawska 22a, tel. 47 845 52 16

Źródło: KPP Wieluń