Najważniejsze wideo w ewe24

Wakacyjne spotkania w trakcie półkolonii. Wieruszowscy policjanci dbają o profilaktykę

265-197549
fot. Policja Wieruszów

Wakacje to czas odpoczynku, ale również dobra okazja by odwiedzić młodzież podczas odbywających się półkolonii. Podczas tych spotkań mundurowy przestrzegał młodych ludzi o zagrożeniach związanych z letnim wypoczynkiem. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć od środka wyposażenie policyjnego radiowozu.

Czas wakacji to okres, w którym policjanci spotykają się z młodzieżą szkolną podczas odbywających się zorganizowanych półkolonii w placówkach oświatowych. Podczas tych pierwszych tygodni wakacji policjanci odwiedzili uczniów ze szkół min. z Pieczysk, Teklinowa i Wieruszowa. Spotkania plenerowe były doskonałą okazją do promowania akcji edukacyjno-informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W trakcie wizyt mundurowy popularyzował zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą podczas letniego wypoczynku przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów. Policjant sygnalizował uczestnikom spotkań, aby wybierali jedynie strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. Wspomniał również, aby przebywając na terenie kąpieliska, przestrzegać jego regulaminu, stosować się również do uwag i zaleceń ratownika. Poruszono również kwestie jak postępować z nieznajomymi i gdzie dzwonić w sytuacji zagrożenia. Ważnym elementem spotkań było przypomnienie zasad ruchu drogowego, których przestrzeganie pozwoli uniknąć przykrych zdarzeń na drodze. Funkcjonariusz zwrócił uwagę uczestnikom spotkań, aby zachowali ostrożność podczas zbliżających się prac polowych, gdzie będziemy mogli zauważyć wzmożony ruch pojazdów na drogach. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz radiowozu policyjnego, gdzie najmłodsi mogli min. zobaczyć miejsce przewożenia osób zatrzymanych.

Działania profilaktyczne mają na celu między innymi podnoszenie świadomości, jednak nie zapominajmy, że bezpieczeństwo to nasze wspólne dobro i od każdego z nas zależy jak bardzo weźmiemy sobie je do serca.

Źródło: Policja Wieruszów