wersja testowa serwisu

W województwie łódzkim wyzdrowiały kolejne osoby zakażone koronawirusem

coronavirus-4957673_960_720

Wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zachorowania oraz kolejne ofierze śmiertelnej.

- Mamy 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Potwierdzone wyniki z województwa łódzkiego dotyczą: jednej młodej kobiety, czterech kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, dwóch młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz jednego starszego mężczyzny. Są to osoby w wieku od 20 do 94 lat.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach - dodaje MZ.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Trzy kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały dwa wyniki ujemne i są zdrowe.

- To jedna młoda kobieta, jeden mężczyzna w średnim wieku oraz jedna kobieta w starszym wieku - podaje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2420/36 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 221
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 36
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 4666
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2152
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 17