wersja testowa serwisu

W Wieruszowie odbyły się Powiatowe obchody Święta Policji

265-133740

Komendant Powiatowy w Wieruszowie inspektor Grzegorz Dzierzkowski był gospodarzem tegorocznych powiatowych obchodów Święta Policji, które odbyły się 23 lipca 2021 roku w Wieruszowie. Tegoroczne Święto Policji związane jest z obchodami 102 rocznicy powstania polskiej Policji.

Powiatowe uroczystości obchodów Święta Policji rozpoczęto o godzinie 10:00 na placu apelowym przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Dowódca uroczystości – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wieruszowskiej jednostki, komisarz Maciej Duś złożył meldunek o rozpoczęciu apelu z okazji Święta Policji, Komendantowi Powiatowemu Policji w Wieruszowie, inspektorowi Grzegorzowi Dzierzkowskiemu.

Następnie głos zabrał Szef wieruszowskich policjantów, inspektor Grzegorz Dzierzkowski, który przywitał zaproszonych gości, Starostę Powiatu Wieruszowskiego – Andrzeja Szymanka, Burmistrza Lututowa – Marka Pikułę, oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieruszowie – Adama Śpigla a także wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Komendant Dzierzkowski podkreślił, że czas pandemii koronawirusa, to czas wytężonej służby dla policjantów. Wszystkim policjantom i pracownikom policji złożył podziękowania za trud i oddanie. Podziękował również za rzetelną i ofiarną służbę życząc wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Kolejnym punktem apelu było wręczanie mianowań policjantom na wyższe stopnie służbowe. Z okazji tegorocznego Święta Policji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, nadinsp. Sławomir Litwin mianował 22 policjantów na wyższy stopień służbowy. Również Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie mianował 2 policjantów na wyższy stopień służbowy.

Po wręczeniu aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli życzenia wszystkim policjantom, pracownikom policji i ich rodzinom.

Uroczystość zakończyła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Wieruszowie.

źródło: KPP w Wieruszowie