wersja testowa serwisu

W szpitalu w Zgierzu zmarła kobieta zakażona koronawirusem. To pierwsza ofiara śmiertelna w województwie łódzkim

W szpitalu w Zgierzu zmarła kobieta zakażona koronawirusem. To pierwsza ofiara śmiertelna w województwie łódzkim

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Niestety, w województwie łódzkim nastąpił pierwszy zgon. W szpitalu w Zgierzu zmarła 75-letnia kobieta.

Nie żyje siedem kolejnych osób zakażonych koronawirusem, w tym jedna z województwa łódzkiego. Łączna liczba ta wynosi już 43.

- Informujemy o pierwszym w województwie łódzkim zgonie, który był spowodowany zakażeniem koronawirusem. To 75-letnia kobieta. Jej stan od początku był ciężki. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Pacjentka miała schorzenia współistniejące - informuje biuro prasowe Wojewody Łódzkiego.

Pozostałe sześć osób, to: 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Zwiększyła się także liczba potwierdzonych przypadków zachorowania. Pozytywne wyniki testów laboratoryjnych otrzymały 134 osoby.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).