wersja testowa serwisu

W październiku bezpłatne badania mammograficzne w kilku miejscach powiatu wieruszowskiego

Zrzut-ekranu-2020-09-18-o-15.43.01

Październik jest miesiącem Świadomości Raka Piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.

Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.

Grupa LUX MED Diagnostyka zachęca wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

  • Lututów – 8 października 2020 w godzinach od 13.00 do 17.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Klonowska 8
  • Wieruszów – 9 października 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy sklepie Biedronka, ul. Wrocławska 18
  • Sokolniki – 9 października 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki, ul. Parkowa 1
  • Czastary – 12 października 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 plac pomiędzy Urzędem Gminy a Domem Kultury, ul. Wolności 36

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej: http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.
Prosi się również o zabranie ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Grupa LUX MED informuje, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Grupa LUX MED prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wieruszowie