wersja testowa serwisu

W Łowiczu pobiegną „Topem Wilczym”. Trwają zapisy, sprawdź szczegóły

banner_glowny_20210421_1

Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej zachęcają do wzięcia udziału w IX Biegu „Topem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych", którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Podobnie jak w latach minionych do pokonania będą dwie trasy. Pierwsza, symboliczna o długości 1.963 m upamiętni rok śmierci ostatniego partyzanta podziemia antykomunistycznego Józefa Franczaka ps. „Lalek". Wytyczona zostanie na terenie parku Błonia. Druga o długości 5 000 m, prowadzić będzie m.in. przez park Błonie, wzdłuż Bzury do rzeki Bobrówki i z powrotem.

W Biegu Honorowym na 1963 m mają prawo startu wszystkie osoby bez ograniczeń wiekowych W biegu dystansie 5 km prawo startu mają osoby które w dniu biegu ukończyły 16 lat.

Udział w biegu jest bezpłatny. Start i meta obu biegów na parkingu przy ul. Starorzecze. Bieg odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Każdy uczestnik biegu otrzyma od organizatorów pakiet, w którym znajdzie się okolicznościowa koszulka, medal oraz materiały edukacyjne na temat Żołnierzy Wyklętych.

Rejestracji do Biegu Honorowego na 1963 oraz biegu na dystansie 5 km m należy dokonać drogą elektroniczną, na stronie https://www.powiat.lowicz.pl/, a stosowne oświadczenie podpisać w dniu imprezy w biurze zawodów. Formularz Rejestracyjny z oświadczeniem – w załączniku

Wypełniony Formularz Rejestracyjny należy przesłać na adres mailowy Organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście w dni robocze w siedzibie Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Stary Rynek 17 w godzinach 9.00-15.00.

Zapisy uczestników prowadzone są do 13 sierpnia 2021 r. Ilość miejsc ograniczona do 200 osób!

Warto przypomnieć, że podobne przedsięwzięcia organizowane są w całym kraju i poza jego granicami w związku z przypadającym, 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".

PROGRAM BIEGU

  • Godz. 10:00 - otwarcie Biura Zawodów przy ul. Starorzecze
  • Godz. 10:00 - 11:30 – weryfikacja uczestników oraz wydawanie pakietów startowych.
  • Godz. 12:00 – start biegu Honorowego na 1963 m
  • Godz. 12:30 – start biegu na dystansie 5 km
Szczegóły w załącznikach. ‹‹‹

źródło: UM Łowicz