wersja testowa serwisu

Ulica Broniewskiego w Piotrkowie Trybunalskim przebudowana. Dzisiaj dokonano odbioru technicznego

1-1602853885
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Gładka jezdnia zamiast nierównej trylinki, nowe chodniki, asfaltowa ścieżka rowerowa i dodatkowe 80 miejsc parkingowych – tak w skrócie można opisać wygląd przebudowanej ulicy Broniewskiego.

Wykonana inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz kierowców. W piątek (16.10) odbył się odbiór techniczny, po czym oficjalnie zmodernizowaną drogę oddano do użytku. Remont wykonywany był na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana.

- To bardzo ważna inwestycja dla układu komunikacyjnego na nowym osiedlu 800-lecia. Po wybudowaniu wszystkich sieci, połączeniu ulicy Broniewskiego z Sulejowską poprzez ul. Reagana, przebudowaliśmy samą ul. Broniewskiego – mówił podczas briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak.

W ramach inwestycji na części od ul. Krasickiego do ul. Reagana ułożono nowe sieci: wodociąg, kanalizację sanitarną oraz deszczową, z kolei na całym modernizowanym odcinku wykonano szereg prac drogowych, które całkowicie zmieniły wizerunek drogi.

Na ul. Broniewskiego wykonano nową podbudowę pod jezdnię i chodniki. Po obu stronach drogi z kostki betonowej ułożony został chodnik. Po północnej stronie drogi powstała ścieżka rowerowa z czerwonego asfaltu, a na jezdni zniszczoną trylinkę zastąpił gładki asfalt.

Przy całym zmodernizowanym odcinku łącznie powstało około 80 miejsc parkingowych, a drogę oświetla nowoczesne energooszczędne oświetlenie LED.

Koszt wykonania prac wyniósł 2 mln 400 tys. złotych, ale miasto ze swojego budżetu wydało dużo mniej. Dzięki dobrze i profesjonalnie przygotowanemu wnioskowi, na realizację prac zdobyliśmy dofinansowanie w wysokości 1 mln 300 tys. złotych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na modernizacji ul. Broniewskiego miejskie inwestycje w osiedle 800-lecia się nie skończą.

- W planach mamy także budowę drogi, która będzie przedłużeniem ul. Reagana i połączy ul. Broniewskiego z ul. Wierzejską – zapowiedział prezydent dodając, że miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

- Jeśli zdobędziemy te pieniądze to nową drogę będziemy budować już w przyszłym roku – dodała Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

źródło: UM Piotrków Trybunalski