wersja testowa serwisu

Ukradł ciągnik sąsiadowi, szybko został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

264-137544
fot. KPP w Wieluń

Wieluńscy policjanci wraz z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna ukradł ciągnik rolniczy z posesji sąsiada. Policjanci odzyskali skradziony pojazd.

W piątek, 15 października po godzinie 11.00 dyżurny wieluńskiej komendy został powiadomiony o kradzieży ciągnika ursus z prywatnej posesji w miejscowości Kadłub. Na miejsce skierowano policjantów z wydziału prewencji oraz pełniącego z nimi służbę funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei.

Mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, iż najprawdopodobniej w nocy ktoś włamał się na ich posesję zrywając zabezpieczenie bramy wjazdowej. Następnie skradł stojący pod wiatą ciągnik rolniczy Ursus C 355.

- Na miejscu zdarzenia policjanci zbierali wszelkie informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Mundurowi bardzo szybko ustalili sprawcę przestępstwa oraz miejsce ukrycia skradzionego traktora. Okazało się, że Ursus stał w stodole na sąsiedniej posesji. Ciągnik miał już częściowo zdemontowaną kabinę. W stodole ukrywał się również wytypowany sprawca kradzieży. Był to 40-letni sąsiad pokrzywdzonego - relacjonuje asp. Katarzyna Grela.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.