wersja testowa serwisu

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie świecą przykładem

265-137036
fot. KPP w Wieruszowie

Jesień to szybciej zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w szczególności piesi, są narażeni na niebezpieczeństwo. O ważnej roli elementów odblaskowych w ruchu drogowym, oraz o tym jak zostać policjantem, podczas spotkania dowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

We wtorek, 5 października policjant z wieruszowskiej komendy, spotkał się z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Podczas prelekcji przyszłoroczni maturzyści uzyskali informacje, na temat naboru do służby w Policji, wymogów formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym. Ponadto młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji na temat problematyki środków odurzających między innymi tzw. „dopalaczy", cyberzagrożeń oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważnej roli elementów odblaskowych dających bezpieczeństwo pieszym.

Nie zabrakło również tematów związanych z odpowiedzialnością prawną za wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń. Na zakończenie spotkania Karolina Kaźmierczak, wręczyła wszystkim uczestnikom m.in. odblaskowe kamizelki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

źródło: KPP w Wieruszowie