wersja testowa serwisu

Tragiczny finał poszukiwań obywatela Ukrainy. Ciało 41-latka ujawniono w kompleksie leśnym

Tragiczny finał poszukiwań obywatela Ukrainy. Ciało 41-latka ujawniono w kompleksie leśnym
fot. KPP w Wieruszowie

W wyniku akcji poszukiwawczej prowadzonej przez policjantów i strażaków odnaleziono ciało 41–letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna 15 kwietnia 2021 roku wyszedł z terenu prywatnej posesji w Jeziornej w gminie Galewice. Policjanci pod nadzorem prokuratora w ramach prowadzonego śledztwa, wyjaśniają okoliczności i przyczynę śmierci 41–latka.

Od 15 kwietnia 2021 roku wieruszowscy policjanci prowadzili poszukiwania za zaginionym, 41–letnim obywatelem Ukrainy, ostatnio zamieszkałym w miejscowości Jeziorna w gminie Galewice. W piątek, 16 kwietnia br. w wyniku akcji poszukiwawczej prowadzonej wspólnie z strażakami, przed godziną 11:00 w kompleksie leśnym około 500 metrów od miejsca pobytu 41–latka, policjanci odnaleźli zwłoki zaginionego.

- Na miejscu funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego lekarza medycyny, wykonali czynności procesowe, zmierzające do ustalenia przyczyny i okoliczności zgonu denata. Śledczy pracując na miejscu, wstępnie wykluczyli działanie osób trzecich w tym zdarzeniu. Na polecenie prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczono w prosektorium. Prowadzone w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieluniu - informuje asp. sztab. Damian Pawlak.