wersja testowa serwisu

Tragiczne wiadomości na koniec dnia. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport dotyczący koronawirusa

Tragiczne wiadomości na koniec dnia. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport dotyczące koronawirusa

Bardzo złe wiadomości na koniec dnia przekazało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło kolejnych siedem osób zakażonych koronawirusem, a liczba chorych zwiększyła się o ponad 250.

- Mamy 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych- informuje Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego,2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.

Znacznie zwiększyła się także najbardziej tragiczna statystyka. Zmarło siedem kolejnych osób, u których wykryto koronawirusa.

- Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące - podaje MZ.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2946/57 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).