Szkoła Podstawowa w Teklinowie zyskała kilkanaście laptopów, mobilną szafę i interaktywny monitor

szkolapracownia
fot. UM Wieruszów

W czerwcu Szkoła Podstawowa w Teklinowie przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Pracownia kompetencji cyfrowych" organizowanym przez NASK – Operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Zadanie konkursowe w kategorii klas 1-3 polegało na zrealizowaniu kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci i zaangażowaniu do konkursu jak największej liczby uczniów. Następnie uczniowie mieli za zadanie wykonać projekt kolorowanki. Dotyczył on sposobów zachowania równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza mim. Zwycięską pracą okazała się kolorowanka uczniów klasy III. Dzięki ich kreatywności i zaangażowaniu szkoła zyskała 16 laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, mobilną szafę do przechowywania laptopów oraz interaktywny monitor ze stojakiem.

Wartość całego zestawu wynosi 44 243 zł.

Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie jest dla naszych uczniów bardzo dużym sukcesem i motywacją do dalszego twórczego działania. Nowoczesny sprzęt ułatwi nabywanie nowych kompetencji cyfrowych. Uczniowie w sposób sprawny, ale i przede wszystkim bezpieczny będą mogli poruszać się w cyfrowym świecie.

Źródło: UM Wieruszów