wersja testowa serwisu

Szczepienia przeciw COVID-19 w gminie Wieruszów. Ważne informacje dla mieszkańców

4656

W kwietniu spodziewane jest przyspieszenie tempa szczepień pacjentów z terenu miasta i gminy Wieruszów. Znacząco wzrośnie ilość dostarczanych dawek (obecnie w ciągu tygodnia szczepionych jest ponad 100 osób) do punktu szczepień w NZOZ Bonus s.c. w Wieruszowie przy ul. Kopernika 4.

Obecnie kontynuowane są szczepienia seniorów (70+ ) szczepionką Pfizera, a od 23 marca rozpoczęto szczepienie osób poniżej 70-go roku życia dedykowaną dla nich szczepionką firmy AstraZeneca. Pozyskano dodatkową pulę szczepionek dla pacjentów onkologicznych (leczonych ostatnio radio – lub chemioterapią). Wkrótce będą uruchamiane następne pule szczepionek dla innych grup przewlekle chorych – wskazywanych w kolejnych komunikatach ministra zdrowia. Pacjenci, którzy już otrzymali powiadomienia SMS o terminie szczepienia, mogą spodziewać się sukcesywnie nowych powiadomień z przyspieszeniem terminu w miarę zwiększania dostaw. Pozostali niebawem otrzymają powiadomienia z terminem szczepienia z centrum e-zdrowie.

- Wspólnie z NZOZ Bonus zwracamy się z gorącą prośbą, żeby osoby które rezygnują ze szczepienia się, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, powiadomiły o tym fakcie punkt szczepień. W ich miejsce będzie można zaszczepić kolejne osoby - mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wieruszowie.