wersja testowa serwisu

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Pieczyskach

Untitled
fot. Szkoła Podstawowa w Pieczyskach

Uczniowie z klas III- VII Szkoły Podstawowej w Pieczyskach już po raz drugi wzięli udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. W tym roku przypadał on 2 października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przykładów mnożenia.

Przygotowania do tego dnia trwały cały tydzień, które polegały na powtarzaniu i utrwalaniu tabliczkę mnożenia. W piątek, już od rana Komisja Egzaminacyjna sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymywał nagrodę – odznakę Experta Tabliczki Mnożenia, oraz certyfikat, który był miłą pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci – niezwykłą motywacją do dalszej nauki. W tym dniu odbył się również szkolny konkurs matematyczny, podczas którego wyłoniono mistrza tabliczki mnożenia klasy IV, V i VI. Zostali nimi: Zuzanna Skupień z klasy VI, Danuta Binkowska z klasy V, Filip Malik z klasy IV. Ponadto wyróżnienie otrzymał Juliusz Wojnarowski z klasy IV.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

źródło: Szkoła Podstawowa w Pieczysakch