wersja testowa serwisu

Sukces dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czwórboju Lekkoatletycznym

20210524_101236

Drużyna dziewcząt z Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie trzecią drużyną w województwie łódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym. 

Jak już wcześniej pisaliśmy, 21 maja 2021 r. na stadionie GOSiT w Wieruszowie rozegrano Mistrzostwa Gminy i Powiatu Wieruszowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna SP nr 3 w Wieruszowie, a w śród chłopców drużyna SP nr 2 w Wieruszowie. 

Zwycięskie drużyny reprezentowały nasz powiat w zawodach półfinałowych które odbyły się na obiektach MOSiR w Zduńskiej Woli 24 maja 2021 r. 

W zawodach półfinałowych nasze drużyny spisały się również bardzo dobrze. Chłopcy zajęli trzecie miejsce, natomiast dziewczęta – pierwsze, awansując tym samym do zawodów finałowych. Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym został rozegrany w Zespole Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim 28 maja 2021 r. 


W czwórboju zawodnicy startują w czterech konkurencjach: biegu na dystansie 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). Następnie uzyskane wyniki zostają przeliczone na punkty, a suma punktów 6 zawodników, stanowi o miejscu drużyny.

Drużyna dziewcząt z SP nr 3 w Wieruszowie z zawodów na zawody poprawiała swój rezultat punktowy. W zawodach powiatowych dziewczęta uzyskały 718 punktów, w zawodach półfinałowych 873 punkty, a w finale wojewódzkim 919 punktów, co dało drużynie brązowy medal i trzecie miejsce w województwie.

Gratulujemy dziewczętom osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości. Opiekunem drużyny dziewcząt jest nauczyciel wychowania fizycznego mgr Mariusz Marek.

Źródło: UM Wieruszów