wersja testowa serwisu

Starosta Daniel Kowalik zaszczepił się przeciwko Covid-19. "Czuję się bardzo dobrze, kolejną dawkę mam za kilka tygodni"

198810234_122055120043355_5348441412681746507__20210610-133544_1
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

Starosta Kutnowski Daniel Kowalik wraz z Członkami Zarządu Powiatu Kutnowskiego Jolantą Pietrusiak i Tomaszem Walczewskim oraz Prezesem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o. o. Arturem Gurem przeprowadzili konferencję prasową na temat promocji szczepień na COVID-19.

Konferencja odbyła się przed gmachem kutnowskiej placówki.

- Chciałbym tego miejsca zachęcić wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego do szczepienia się przeciw Sars-Cov-2. Jest to niezwykle ważne nie tylko dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia ale też dla osób nam bliskich – mówił podczas konferencji Daniel Kowalik. – Za chwilę sam poddam się szczepieniu. To nasze spotkanie ma na celu odczarować złą sławę szczepień. Chciałbym, aby wszyscy byli zdrowi, i jeśli zechcą, poszli w moje ślady.

Po konferencji Starosta udał się do pokoju lekarskiego, gdzie po wypełnieniu odpowiednich formularzy i przejściu kwalifikacji zdrowotnej otrzymał certyfikat, na którym widniała data dzisiejszego jak i kolejnego szczepienia.

- Nic nie bolało. Na chwilę obecną czuję się bardzo dobrze. Zaszczepiłem się Pfizerem. Kolejną dawkę mam za kilka tygodni – dodał po zaszczepieniu Daniel Kowalik.

Do grona zaszczepionych dołączył również Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego. Jak twierdzi nawet nie poczuł ukłucia i uważa, że szczepienie jest niezwykle ważne.

- Drodzy Państwo, nie obawiajcie się, w szczepieniu nie ma nic strasznego. Wystarczy, że wypełnicie formularz, który możecie wydrukować w domu, odebrać go tutaj w szpitalu lub w każdym innym punkcie szczepień. Wystarczy podać swoje podstawowe dane i odpowiedzieć na kilka pytań – wyjaśniał po szczepieniu Tomasz Walczewski. – Tu w kutnowskim szpitalu są bardzo miłe Panie, które w profesjonalny sposób wykonują swoje obowiązki. Zachęcam jeszcze raz wszystkich, aby zapisali się na szczepienie. Wystarczy zadzwonić na ogólnopolską infolinie pod numerem 989 lub na numer Punktu Szczepień w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 695-418-298 – dodaje Członek Zarządu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie