wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w Wólce Krzykowskiej. Pieszy bez odblasków zginął pod kołami auta

policja-trojkat-no_20200405-113346_1

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Wólka Krzykowska. Na skutek potrącenia przez samochód osobowy śmierć poniósł 60-letni pieszy, który nie posiadał elementów odblaskowych.

Do wypadku doszło 18 września 2021 roku o godzinie 20.00 na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Krzykowska w gminie Ujazd. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierujący samochodem BMW na nieoświetlonym odcinku drogi, podczas opadów deszczu, potrącił idącego jezdnią 60-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego.

- Na skutek wypadku pieszy zginął na miejscu. Kierujący był trzeźwy. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali funkcjonariusze z tomaszowskiej komendy powiatowej policji - informują przedstawiciele KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

Policjanci przypominają – zbliża się sezon jesienny. Wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas aby odpowiednio zareagować. Gdy pieszy jest niewidoczny, kierowca nie zdąży go ominąć. Niestety w zderzeniu z pojazdem pieszy jest bez szans.