wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek na DK12 w powiecie piotrkowskim. Nie żyje 67-letni pieszy potrącony przez ciężarówkę

policja-karetka-straz--noc
fot. ilustracyjne

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek, 27 listopada po godzinie 3:00 na drodze krajowej 12 we Włodzimierzowie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 67-letni mieszkaniec powiatu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym Man z naczepą jechał drogą krajową nr 12 w kierunku Sulejowa. Na wysokości miejscowości Włodzimierzów nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przeprowadzał rower przez oznakowane przejście. W wyniku zdarzenia 67-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

Policjanci apelują

Zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zachowujmy czujność na drodze. Za kierownicą siadajmy zawsze wypoczęci. Zmęczenie powoduje brak koncentracji, a chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy również o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach. Jesienno-zimowa aura w tym śliska nawierzchnia oraz mgły w dużym stopniu wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych obowiązkowo w terenie niezabudowanym. Pomimo, że ustawodawca nie nakłada obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, to zachęcamy by, szczególnie po zmroku, używać ich również w mieście, gdyż w dużym stopniu poprawiają one widoczność.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim