wersja testowa serwisu

Siedemnastolatek w nocy wracał do domu, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. "Powalili go na ziemię, bili i okradli"

56756
fot. KPP w Wieurszowie

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia 2021 roku około godziny 4:00. Z relacji siostry pokrzywdzonego, która rano zgłosiła się do wieruszowskiej komendy wynikało, że tej nocy jej 17-letni brat wracał pieszo do domu przez miejscowość Kolonia Osiek w gminie Galewice. W pewnym momencie do przechodnia podjechało dwóch znanych mu mężczyzn, którzy zaatakowali młodzieńca i powalili go na ziemię. Przytrzymując i bijąc pokrzywdzonego, zabrali jego telefon komórkowy o wartości 850 złotych i odjechali. W następstwie tej napaści, 17–latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Po analizie zebranych informacji funkcjonariusze pojechali do miejsca pobytu podejrzewanych.

- Po godzinie 9:00 w jednym z mieszkań w gminie Wieruszów, mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, w wieku 19 i 21 lat, którzy byli pijani. Policyjny alkomat wskazał w organizmie 19 – latka prawie 1,5 promila alkoholu, natomiast u jego 21 – letniego kompana, stwierdzono prawie dwa promile alkoholu - mówi asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Śledczy pracując nad tą sprawą, już następnego dnia przedstawili podejrzanym zarzuty rozboju. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci w ramach prowadzonego śledztwa, wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.