wersja testowa serwisu

Samochód osobowy dachował w Gumnisku. Sprawcą pijany 17-latek bez prawa jazdy?

265-110738
Policjanci w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia (fot. KPP w Wieruszowie)

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Gumnisku, w gminie Sokolniki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do dachowania Opla Agila doszło wczoraj (24 marca) po godzinie 16:00 na drodze serwisowej w sąsiedztwie drogi ekspresowej S8 w miejscowości Gumnisko. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Oplem Agila, 17 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do dachowania. 

- W wyniku tego zdarzenia kierujący nie doznał obrażeń ciała, uszkodzeniu uległ natomiast pojazd uczestniczący w tej kolizji. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 17 – latek, który mógł kierować Oplem, miał w organizmie ponad promil alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Policjanci w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, grozi kara grzywny.