Runął strop rozbieranego budynku. Poszkodowanych trzech mężczyzn, w tym dwóch 15-latków

pagow
KP PSP Radomsko

Trzech mężczyzn zostało poszkodowanych w wyniku zawalenia się stropu w rozbieranym budynku gospodarczym. Do wypadku doszło w Pągowie. Do gminy Żytno natychmiast zadysponowano znaczne siły i środki włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Do zdarzenia doszło w piątek, 31 maja. Było po 16.00, gdy do Pągowa zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. W Pągowie podczasprac rozbiórkowych dachu zawalił się strop budynku gospodarczego.

- Poszkodowane zostały trzy osoby, 47-latek i dwóch 15-latków. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, cała trójka była już poza budynkiem, wszyscy byli przytomni - przekazał st. kpt. Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

Poszkodowani zostali przekazani zespołom dwóch karetek pogotowia oraz śmigłowcowi LPR-u. Wszyscy mężczyźni mieli obrażenia wymagające hospitalizacji.

Na miejscu poza służbami ratunkowymi pracował także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia.