wersja testowa serwisu

Rozbudowa sieci gazowej w Wieruszowie. Ważne informacje dla mieszańców „starej części miasta”

116156862_637020830528527_1955669921467613212_n
fot. Urząd Miejski w Wieruszowie

W czwartek w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie w Wieruszowskim Domu Kultury z mieszkańcami tzw. „starej części miasta". Na spotkaniu obecny był Pan Arkadiusz Klinkiewicz – Z-ca Dyrektora ds. Technicznych Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddziału Zakładu Gazowniczego w Łodzi, Burmistrz Rafał Przybył oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wieruszowie.

Omówiono kwestie związane z możliwością rozbudowy sieci gazowej podczas prac związanych z przebudową dróg. Podjęcie decyzji przez Polską Spółkę Gazowniczą sp z o.o. o zrealizowaniu inwestycji zależne jest od ilości złożonych wniosków przez mieszkańców o przyłączenie do sieci gazowej. Pan Arkadiusz Klinkiewicz podkreślał, że uwzględniane będą wnioski, które zawierają wykonanie przyłącza na potrzeby grzewcze nieruchomości. Spółka nie podejmuje się wykonania przyłącza jedynie na potrzeby kuchenki gazowej.

Wnioski z ulic ZAMKOWEJ, CIEMNEJ, BUŹNICZNEJ, KILIŃSKIEGO, BRACI POLAKÓW, GETTA WIERUSZOWSKIEGO, NADRZECZNEJ należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 lipca 2020 r.

Wniosek oraz wypełniony wzór dostępny jest w poniższym pliku. Wnioski można składać:
– przez portal przyłączeniowy psgaz: https://przylaczenie.psgaz.pl/homepage;
– pocztą na adres Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Łodzi, ul. Targowa 18 , 90-042 Łódź;
– do skrzynki znajdującej się w przedsionku Urzędu Miejskiego.

Złożone wnioski będą wiążące w przypadku pozytywnej decyzji o rozbudowie sieci. Koszt wykonania przyłącza gazowego opiewa na kwotę około 2500 zł brutto. Płatność dokonywana będzie dopiero w momencie zrealizowania inwestycji przez Spółkę. Następnie wnioskodawca będzie miał czas określony w umowie na zakup i montaż kotła gazowego oraz podpisanie umowy z wybranym dostawcą gazu. Więcej szczegółów związanych z przyłączeniem do sieci gazowej można znaleźć na stronie:

https://www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej1

Prosimy o bardzo poważne przemyślenie decyzji o złożeniu wniosku i podpisaniu umowy o wykonanie przyłącza gazowego. Po wykonaniu przebudowy dróg nie będzie możliwości rozbudowy sieci gazowej aż do kolejnego gruntownego remontu ulic.

W przypadku pytań związanych z przyłączeniem do sieci gazowej prosimy kontaktować się ze PSG w Łodzi, tel. 42 675 92 00.

WNIOSEK-o-określenie-warunków-przyłączenia
Wzór-wniosku

źródło: UM Wieruszów