wersja testowa serwisu

Przewoził w aucie narkotyki, "wpadł" podczas kontroli drogowej. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia

265-120289
fot. KPP w Wieruszów

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Łodzianin wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w Sokolnikach, w powiecie wieruszowskim. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę, 16 września 2020 roku w godzinach popołudniowych policjanci wieruszowskiej „drogówki" w Sokolnikach zatrzymali do kontroli Opla Vivaro. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wiedzieli, że kierujący autem 40–letni mieszkaniec Łodzi, był już w przeszłości notowany za „przestępstwa narkotykowe", w związku z czym postanowili przeszukać Opla, którym się poruszał.

- Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli susz marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek z zawartością metaamfetaminy. Już wstępne badania zabezpieczonych substancji potwierdziły, że to narkotyki. W tej sytuacji mundurowi zatrzymali 40 – latka, który usłyszał już zarzut posiadania narkotyków - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Od podejrzanego została pobrana krew do badań które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. Śledczy pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Dodatkowo łodzianin został ukarany mandatem karnym, za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

Asp. sztab. Damian Pawlak