Program "Danie Wspólnych Chwil". KGW w Radostowie Pierwszym zorganizowało spotkanie z seniorami

Program "Danie Wspólnych Chwil". KGW w Radostowie Pierwszym zorganizowało spotkanie z seniorami
fot. Gmina Czastary

W minioną niedzielę odbyło się I spotkanie z seniorami zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Radostowie Pierwszym w ramach programu „Danie Wspólnych Chwil". W spotkaniu uczestniczyło aż 79 osób. 

Organizatorem programu jest Fundacja Biedronki, która finansuje produkty spożywcze potrzebne do przygotowania posiłków, przekazując Kołom Gospodyń Wiejskich e-Kod o wartości 4000 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka z przeznaczeniem na organizację minimum 3 spotkań.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy akompaniamencie i śpiewie Pana Kazimierza Machynia, muzyka z wielką pasją i ogromnym doświadczeniem. Oczywiście nie mogło zabraknąć tańców i śpiewów. Panie z naszego KGW zadbały o pyszny i zdrowy posiłek, na wszystkich czekał obiad, a po obiedzie słodkości. Cieszymy się niezmiernie, że tak liczne grono seniorów przybyło na spotkanie, które odbyło się w niedawno zmodernizowanej Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie. 

Na zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele Gminy Czastary: Wójt – Pan Dariusz Rejman, Zastępca Wójta – Pani Elżbieta Augustyniak, Przewodniczący Rady - Pan Marek Dudka, Skarbnik – Pani Anna Olejniczak. Miło nam było gościć Proboszcza Parafii w Radostowie – księdza Damiana Marynowskiego oraz sołtysa Sołectwa Radostów – Panią Joannę Maciejewską. 

Projekt polega na organizowaniu cyklicznych spotkań dla seniorów z lokalnej społeczności. Już dziś organizatorzy zapraszają seniorów z Radostowa do udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 10 czerwca br. Zapisy prowadzą Przewodnicząca KGW – Pani Mariola Olek oraz Pani Sołtys. Na spotkanie mogą przyjść seniorzy, którzy czują się samotni, chcieliby bliżej poznać sąsiadów lub po prostu spędzić czas w towarzystwie rówieśników.

Program Fundacji Biedronki „Danie Wspólnych Chwil" jest odpowiedzią na problem samotności osób starszych z małych miejscowości. Ma również zwracać uwagę na kwestię prawidłowego żywienia. W I edycji programu „Danie Wspólnych Chwil" bierze udział 750 Kół Gospodyń Wiejskich.

Źródło: Gmina Czastary