wersja testowa serwisu

Próba oszustwa "na policjanta" w Skierniewicach. Dzięki czujności pracowników banku seniorka nie straciła oszczędności

249-121223

Kilka dni temu, skierniewiccy policjanci, z pomocą jednej z placówek bankowych, zapobiegli oszustwa metodą "na policjanta". Zatrzymanie oszusta skutecznie przeszkodziło mu skrzywdzeniu jednej z mieszkanek powiatu skierniewickiego. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów, został tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek, 28 września około godz. 16:00 skierniewicka policja otrzymała, od pracownika jednej z placówek bankowych w centrum miasta, informację związaną z podejrzeniem próby oszustwa na klientce banku. Podejrzenie pracownic zamykających już bank wzbudziło nerwowe zachowanie seniorki, która w ostatniej chwili chciała wypłacić z lokaty swoje oszczędności. Wykazując się czujnością, pracownicy poprosili 76-letnią klientkę, aby poczekała i powiadomili organy ścigania.

Kilka minut później, policjanci z Wydziału Kryminalnego i z Ogniwa Wywiadowczego Wydziału Prewencji byli już na miejscu. Ich uwagę zwrócił młody mężczyzna, oczekujący przed placówką banku, który nerwowo zerkał na wejście i zaczepił nieznaną mu osobę. Policjanci wylegitymowali go, a po kolejnych ustaleniach, zatrzymali 18-letniego mężczyznę pochodzącego z jednej z miejscowości w województwie łódzkim. 29 września usłyszał on zarzuty oszustwa.

- Dotychczasowe ustalenia wskazują, że do 76-letniej skierniewiczanki zadzwonił mężczyzna, podając się za policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach i poinformował, że gotówka zgromadzona w banku jest zagrożona działaniami oszustów będącymi w zmowie z pracownikami banku. Następnie polecił jej wyciągnąć pieniądze z konta, aby wpłacić je na policyjną „bezpieczną" lokatę. Swoją wiarygodność budował zapewnieniami o tym, że jest policjantem, podaniem nazwy komendy i numeru służbowego, a nawet prosił, aby z telefonu stacjonarnego zadzwonić na nr 997 i potwierdzić, że jest policjantem - informują mundurowi.

1 października 2020 roku, decyzją sądu 18-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci cały czas apelują: nie daj się oszukać! Żaden policjant nie informuje o szczegółach prowadzonego rozpracowania, nie kontaktuje się w tak poważnych sprawach telefonicznie, ani nie przyjmuje żadnych wpłat niepopartych dokumentami. Jeśli otrzymałeś podobny telefon, jak najszybciej skontaktuj się z policją dzwoniąc pod numer alarmowy 112!